(English version below)

Dovolte, abychom Vám představili trochu blíže naše dva rozhodčí, kteří budou posuzovat Team Working Testy v Palačově 8. – 9. 9. 2018

Paul_OBrien_1Paul O’Brien (IRL)

Můj otec mi koupil mého prvního loveckého psa k mým 12. narozeninám v roce 1992, byla to černá fenka labradora Sally. Bavilo mě ji trénovat za pomoci několika zkušených vůdců a výsledkem bylo, že jsem propadl tréninku loveckých psů.

Jsem vášnivý lovec a rád lovím se svými španěly, setry a labradory. Pracoval jsem jako gamekeeper v honitbě Dromoland Castle Estate, kde jsem se naučil spoustu věcí o loveckých psech a zvěři díky zkušenostem získaným péčí o zvěř a prací na honech ať už jako honec nebo při práci se svými psy.

Na field trialech jsem začal soutěžit s labradory ze své chovatelské stanice Corrib Gundogs v roce 2010 a do letoška jsem vycvičil 4 FTCh a Corrib Darcymu, psovi, se kterým v současnosti startuji, chybí jedno umístění k tomu, aby se stal mým pátým FTCh. Od roku 2010 jsem se každý rok kvalifikoval na irský šampionát retrieverů a v roce 2014 jsem skončil 4. se psem FTCh Corrib Warwick.

Jsem rozhodčím A panelu irského Kennel Clubu pro sekci retrieverů. Bavím mě posuzovat a soutěžit a jsem velmi poctěn, že jste mě požádali o posuzování. Těším se na posuzování v České republice a všem startujícím přeji hodně štěstí.

MattyMatty Lambden (IRL)

Se psy startuji na field trialech posledních 12 let a representoval jsem Irsko na různých soutěžích s různými psy. Tento rok skončil náš tým na Skinner’s World Cup na druhém místě a můj pes byl oceněn jako nejlepší irský pes a skončil na celkovém třetím místě ze všech zúčastněných psů. V loňském roce byl můj pes oceněn jako nejlepší irský pes na mezinárodních testech v Anglesey. Dokončil jsem irský šampionát retrieverů se třemi různými psy, kteří získali Guns’ Choice, třetí a čtvrté místo a také ocenění nejlepší irský pes s FTCh Petitswood Prince, který je potomkem mých dvou prvních šampionů FTCh Willowmount Ricky a FTCh Kilmona Jodi. Doposud jsem vycvičil 4 FTCh a jednoho FTW Ulverton Punch, se kterým v současnosti startuji. Kromě něj startuji ještě se čtyřletým psem FTCh Tamrose Aragon. Dva z mých FTCh jsem sám odchoval.

Organizuji walk up hony na koroptve a bažanty. Mám rád psy s dobrými přirozenými loveckými schopnostmi a největším potěšením pro mne je, když si vůdci a psi užívají společně strávených chvil. Těším se na návštěvu České republiky a přeji všem hodně štěstí.

Uzávěrka přihlášek je 26. 8. Přihlásit se můžete ZDE

________________________________________________________________________________

Let us introduce our judges for Team Working Test in Palačov on 8. – 9. 9. 2018 

Paul_OBrien_1Paul O’Brien (IRL)

My Father bought me my first gun dog for my 12th Birthday back in 1992, a Black Labrador Retriever Bitch named „Sally“ and I enjoyed training her with the help of some experienced handlers and as a result I was hooked on gun dog training.

I am a very keen rough shooter and love shooting over my English Springer Spaniels, Irish Setters and Labrador Retrievers in Ireland. I worked as a Gamekeeper in Dromoland Castle Estate Shoot and learned so much more about gun dogs and game from the experience as a gamekeeper picking up and in the beating line.

I started to field trial my Corrib Gun Dog bred Labradors in 2010 and to date I have made up four Field Trial Champion Labradors and my current dog Corrib Darcy is only one placement away from hopefully becoming my fifth field trial champion . I qualified to run every year in The Irish Retriever Championship since 2010 and was placed 4th in 2014 with FTCh „Corrib Warwick“.

I am an “A” Panel Judge with The Irish Kennel Club for Section Two Retrievers. I enjoy judging and competing and I am very honoured to have been asked to come and judge. I am looking forward to judging in the Czech Republic and want to wish everyone running the very best of luck.

MattyMatty Lambden (IRL)

I’ve been trialling dogs for twelve years now and represented Ireland various occasions and various dogs! This year at Skinner’s World Cup our team was second and I was top Irish dog and 3rd highest scoring dog overall! Last year my dog was top Irish dog at international test in Anglesey! I finished The Irish Retriever Championship with 3 different dogs gaining guns choice, a third, a fourth and top Irish dog with FTCh Petitswood Prince whom I bred from my first two FTCh Willowmount Ricky and FTCh Kilmona Jodi. Until now I have made four field trial champions and a field trial winner who I am currently running! I am competing with FTCh Tamrose Aragon a four year old dog and FTW Ulverton Punch.  I bred two of my FTCh!

I run a shoot walk up partridge/pheasant in cover crops! I love to see natural ability in dogs and dogs and handlers enjoying been with each other. I’m looking forward to my visit in the Czech Republic and wishing everyone very best of luck.

Deadline for entries: August 26. You can enter here.